Perşembe, Ekim 22, 2020
Ana Sayfa İncelemeler 10 Adımda Neden OneNote?

10 Adımda Neden OneNote?

Defter, kağıt kalem taşımaktan veya kullanmaktan sıkıldıysanız ve not almada teknolojiye kulak vermek istiyorsanız One Note tam size göre. Gelin neden OneNote bu kategoride şu an için lider, 10 Adımda Neden OneNote yazımızda detaylıca inceleyelim.

1) One Note tamamen ücretsizdir. Bilgisayar veya mobil tüm işletim sistemlerinde senkronize çalışır. Yazdığınız notlar veya eklediğiniz fotoğrafları her platformdan takip edebilirsiniz. Tabi ki onedrive depolama alanınız ne kadarsa o kadar kullanabiliyorsunuz. Microsoft OneNote’u ücretsiz yapmasına rağmen para kazanma işini sizi bulut depolamasına yönlendirerek karşılamak istiyor diyebiliriz. Ama merak etmeyin not almak bulut alanını o kadar da etkilemiyor.

2) OneNote’un gelişmiş bir yazı yazma sistemi var. Nerdeyse word kullanıyor kadar rahat ediyorsunuz. İnternetten yaptığınız araştırmaları, notları OneNote’a eklediğinizde istediğiniz yerde mobil cihazınızdan veya ulaşabildiğiniz bir bilgisayardan microsoft hesabınıza girerek inceleyebilirsiniz.

3) OneNote’a fotoğraf ekleyebilirsiniz. Fotoğraflar ekleyip altına notlar alabilirsiniz. OneNote’un bir diğer fotoğraf ile ilgili özelliği ise eklediğiniz fotoğrafı sayfanın arka planına koyabiliyorsunuz. Böylece fotoğrafını çektiğiniz notları veya indirdiğiniz fotoğrafları daha iyi bir şekilde kullanabilirsiniz

4) OneNote’a ses kayıtlarınızı ekleyebilirsiniz. Böylece yapmanız gerekenleri veya yazmaya zamanınızın olmadığı notları ses kaydı alıp konu başlıkları altında sıralayabilirsiniz.

5) OneNote’a tablolar ekleyip ufak bir Excell görünümü katabilirsiniz. Özellikle sayıların yoğun olduğu notlarda karıştırmamak için oldukça etkili bir kullanım katıyor.

6) OneNote’a herhangi bir zip dosyası da ekleyebilirsiniz. Bunun için Ekle -> Dosya seçmeniz yeterli. Ayrıca pdf dosyalarını da açılacak bir dosya olarak notunuza ekleyebilirsiniz.

7) Eğer dokunmatik ekranlı bir bilgisayarınız, tabletiniz veya büyük ekranlı bir telefonunuz varsa OneNote’un çizim özelliğini de kullanabilirsiniz. Her ne kadar not alma kısmı kadar başarılı olmasa da ihtiyacınıza cevap veriyor diyebilirim. Üniversitede kullanacaksanız veya ders çalışma anlamında dijital not almak istiyorsanız Ios cihazlar için ücretli bir program olan “Notability”i tavsiye ederim. Onun da inceleme yazısına bakmayı unutmayın.

8) Aldığınız notlara veya üzerinde düşündüğünüz projelere başka insanları da davet edebiliyorsunuz. Davet ettiğiniz kişilerin notları sadece okumasına veya düzenleyebilmesine siz karar veriyorsunuz. Grup projelerinde veya notlarınızı arkadaşlarınızla paylaşmak istediğinizde gerçekten çok işe yarayan bir özellik

9) Notlarınızı parola ile koruyabiliyorsunuz. Böylelikle notlarının görünmesini istemeyen kişiler için özellikle günlük tutmak isteyenler için de OneNote çok mantıklı bir tercih

10) OneNote’un en önemli özelliği defter oluşturabilme kısmı. Cihazınızda istediğiniz defteri açık tutabiliyorsunuz ve böylece yerden tasarruf ediyorsunuz. Açtığınız defterleriniz uygulamayı kullandıkça otomatik olarak senkronize oluyor ve sürekli güncel kalıyorsunuz. Ayrıca bölümlere ve sayfalara ayırma özellikleri oldukça başarılı.

OneNote’u buradan ücretsiz deneyebilirsiniz: https://www.onenote.com/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

İşte Beklenilen Oyun Geliyor… ”Cyberpunk 2077”

Evet arkadaşlar sözünü ettiğimiz beklediğimiz Cyberpunk 2077 sonunda geliyor.. CD PROJEKT RED 'in geliştirdiği CyberPunk 2077 eylül ayında bizlerle olacak.

Tank Mechanic Simulator

Simülatör sevdalılarını şöyle bi alalım. Tank Mechanic Simulator II. Dünya Savaşı tankları ile haşir neşir olacağınız bir...

Steam Düşük Bütçeli Oyun Önerileri

Ucuz olsun güzel olsun dediğimiz oyunlar ararız hep. Hem cebinizi yakmayacak hem de oynarken zevk alabileceğiniz oyunları derledik. 

Teknolojik Ürün Fiyatları – Amerika vs Türkiye

Doların hızla artışı, artan vergiler, düşen alım gücü. Teknolojik ürünlerle içli dışlı olan bizler için ürünlere üst üste gelen zamlar oldukça üzücü...

Recent Comments