Perşembe, Ekim 22, 2020
Ana Sayfa İncelemeler EN YARARLI 5 ÜCRETSİZ PROGRAM TAVSİYESİ

EN YARARLI 5 ÜCRETSİZ PROGRAM TAVSİYESİ

Günlük hayatta sıkça kullandığımız şeyleri daha kolay gerçekleştirmek ister misiniz? Bu yazımızda günlük hayatınızı kolaylaştıracak EN YARARLI 5 ÜCRETSİZ PROGRAM TAVSİYESİ ‘nde bulunacağız. YouTube üzerinden video indirmek, ekran görüntüsü (screenshot) almak, Instagram fotoğraf ve videolarınızı düzenlemek, PC ‘nizin oyunları kaldırıp kaldırmadığını öğrenmek ve en iyi oyun ayarlarını otomatik olarak yapmak gibi işlevleri size sağlayan programlardan 5 tanesine bu yazımızda yer vereceğiz. Her ücretsiz program için indirme linkleri incelemelerin altında verilmiştir.

5.Lightshot

mavi-ekran-en-yararli-5-ucretsiz-yazilim
mavi-ekran-en-yararli-5-ucretsiz-yazilim

Lightshot sayesinde Windows veya Mac bilgisayarınız üzerinden ekran görüntüsü alabilir, bu ekran görüntülerini dilediğiniz gibi düzenleyebilir ve isterseniz aldığınız ekran görüntüsünü kolayca upload (internete yükleme) edebilirsiniz. Lightshot olmayan bir bilgisayarda ekran görüntüsü almak için öncelikle PrtSc tuşuna basarız. Ardından Paint gibi bir fotoğraf düzenleme programını açıp önbelleğe alınmış görüntüyü Ctrl + V  kısayolu ile program arayüzüne kopyalarız. Ardından fotoğrafı kaydederiz. Upload yapmak istiyorsak herhangi bir resim upload sitesini açarak fotoğrafı upload ederiz. Lightshot, bu aşamaları ortadan kaldırarak ekran görüntüsü alma, düzenleme ve upload etme işlemlerini hızlıca gerçekleştirmenizi sağlıyor. Tek yapmanız gerek Lightshot internet sitesine girerek uygulamayı indirmeniz. Mac ve Windows için 2 farklı sürüm Lightshot internet sitesinde bulunuyor. Program tüm fonksiyonları ile kullanıcıya ücretsiz olarak sunuluyor. Programı kurduktan sonra tek yapmanız gereken ekran görüntüsünü almak istediğiniz yere gelip PrtSc tuşuna basmak. Ardından açılan pencerede ekran görüntüsü almak istediğiniz bölgeye seçmek ve fotoğrafı kaydetmek. Dilerseniz ekran görüntüsünü aldığınız fotoğrafı saniyeler içinde Lightshot veritabanına yükleyebilir ve bağlantı adresini istediğiniz yerde paylaşabilirsiniz. Ayrıca bu içerikteki fotoğrafların da Lightshot ile çekildiğini hatırlatmamızda fayda var.

Windows İndirme Linki: TIKLA

Mac İndirme Linki: TIKLA

4.Ummy Video Downloader

mavi-ekran-en-yararli-5-ucretsiz-yazilim
mavi-ekran-en-yararli-5-ucretsiz-yazilim

Ummy Video Downloader, YouTube üzerindeki videoları istediğiniz kalite ve biçimde kolayca indirmenizi sağlayan bir program. Program kullanıcılara tamamen ücretsiz olarak sunuluyor. Herhangi bir ek ücret ödemek zorunda kalmıyorsunuz. Küçük boyutu ve arkaplanda çalışma özelliği sayesinde bilgisayarınızı yavaşlatmadan video indirme işlemlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Ayrıca istediğiniz videoları MP3 formatında indirme seçeneğini de Ummy Video Downloader sizlere sunuyor. Yüksek boyutlu videolar indirirken gece bilgisayarımızı açık bırakmak zorunda kalabiliyoruz. Ummy Video Downloader sayesinde indirmek istediğimiz videoları sıraya ekleyerek indirme işlemleri bittiği zaman bilgisayarın kapanmasını sağlayabiliyoruz. Bu zamanlayıcı özelliği ile donanımımızın daha uzun süre bozulmadan sağlam kalmasını ve elektrik tasarrufu gibi avantajlar elde ediyoruz. Ayrıca dilerseniz videoları tek tek indirmek yerine çalma listelerini tek tıkla indirebiliyoruz. Bu da bize zamandan tasarruf etmemizi sağlıyor. Ücretsiz program indirme linkini aşağıya yerleştiriyoruz.

Ummy Video Downloader İndirmek İçin TIKLA

3.InShot

mavi-ekran-en-yararli-5-ucretsiz-yazilim
mavi-ekran-en-yararli-5-ucretsiz-yazilim

Instagram ‘a fotoğraf ve video atarken, hikaye paylaşırken yaşadığımız büyük sorunların başında fotoğrafın boyutları geliyor. Çektiğimiz videolar ve fotoğrafların boyutu Instagram ile aynı olmadığından dolayı fotoğraf ve hikaye paylaşırken verimli paylaşımlar yapamıyoruz. InShot bize fotoğraf boyutlarını otomatik olarak Instagram ile uyumlu hale getiriyor. Çözünürlüğü bozmadan boyutları yeniden ayarlayarak yapacağımız paylaşımları daha kaliteli hale getiriyor. Bunun yanında videoları düzenlememizi, fotoğraflara çeşitli efektler eklememizi ve kolaj çalışmaları yapmamıza da olanak sağlıyor. Ücretsiz olarak kullanıma sunulan bu programa Google Play Store ve AppStore üzerinden ulaşabiliyoruz. Ücretsiz program indirme linkini aşağıya yerleştiriyoruz.

Google Play Store InShot indirmek için TIKLA

AppStore InShot İndirmek için TIKLA

2.OneNote

mavi-ekran-en-yararli-5-ucretsiz-yazilim
mavi-ekran-en-yararli-5-ucretsiz-yazilim

Microsoft OneNote uygulaması temel olarak bir not tutma uygulamasıdır. OneNote sayesinde çeşitli notlar tutabilir, bu notları kategorize edebilir, derslerde tablet, telefon ve bilgisayarınız ile not tutabilir, toplantılarda önemli detayları irdeleyebilirsiniz. OneNote ‘u diğer uygulamalardan ayıran bir çok özellik bulunmakta. Bunların başında notları belirli kategori ve sayfalara ayırabilmeniz var. Örnek vermek gerekirse; okulda ders notlarınızı tutmak için OneNote kullanmak istiyorsunuz. Dersler adında bir klasör açıp bu klasör içerisine her ders için ayrı not defterleri oluşturup çalışabiliyorsunuz. Bu işlemi tüm çalışmalarınız için ayrı ayrı oluşturabiliyorsunuz. OneNote uygulamasını diğer uygulamalardan ayıran en büyük özellik ise notlarınızı diğer insanlarla paylaşıp ortaklaşa gerçek zamanlı düzenlemeler yapabiliyorsunuz. Aynı proje üzerine yoğunlaşmanız gereken durumlarda OneNote sizin kurtarıcınız olacaktır. OneNote PC ve mobil platformlarda tamamen ücretsiz olarak kullanıcılara sunulmakta. Ücretsiz program indirme linkini aşağıya yerleştiriyoruz.

OneNote İndirmek için TIKLA      

1.Can You Run It? (Systemrequirementslab.com)

mavi-ekran-en-yararli-5-ucretsiz-yazilim
mavi-ekran-en-yararli-5-ucretsiz-yazilim

Systemrequirementslab.com ‘un sunmuş olduğu Can You Run It web tabanlı bir donanım analiz uygulamasıdır. İndirdiğiniz ufak bir yazılımla beraber arkaplanda bilgisayarınızın donanımsal analizini yapar. Bu analizler doğrultusunda hangi oyunları oynayabileceğinizi, hangi oyunları oynayamayacağınızı belirler. Oynayabileceğiniz oyunları hangi ayarlarda oynamanız gerektiğine kadar bir çok analiz değerini size sunar. Özellikle günümüzde oyunların devasa boyutları çıkmasıyla herhangi bir oyunu indirmeden önce bilgisayarımızın bu oyunu kaldırıp kaldıramayacağını tespit etmemize imkan sağlayan bu web tabanlı uygulama listemiz birinci sırasında yer alıyor. Ayrıca site üzerinden bilgisayar detaylarınızı, gelecekteki oyunları bilgisayarınızın kaldırıp kaldıramayacağını, diğer bilgisayarlar arasındaki performans sıralamanızı ve GPU (ekran kartı) karşılaştırması uygulamalarını kullanabilirsiniz.

Can You Run It? İnternet Sitesi için TIKLA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

İşte Beklenilen Oyun Geliyor… ”Cyberpunk 2077”

Evet arkadaşlar sözünü ettiğimiz beklediğimiz Cyberpunk 2077 sonunda geliyor.. CD PROJEKT RED 'in geliştirdiği CyberPunk 2077 eylül ayında bizlerle olacak.

Tank Mechanic Simulator

Simülatör sevdalılarını şöyle bi alalım. Tank Mechanic Simulator II. Dünya Savaşı tankları ile haşir neşir olacağınız bir...

Steam Düşük Bütçeli Oyun Önerileri

Ucuz olsun güzel olsun dediğimiz oyunlar ararız hep. Hem cebinizi yakmayacak hem de oynarken zevk alabileceğiniz oyunları derledik. 

Teknolojik Ürün Fiyatları – Amerika vs Türkiye

Doların hızla artışı, artan vergiler, düşen alım gücü. Teknolojik ürünlerle içli dışlı olan bizler için ürünlere üst üste gelen zamlar oldukça üzücü...

Recent Comments