Perşembe, Ekim 22, 2020
Ana Sayfa Haberler Xbox Game Pass PC ile 188 oyun sadece 5.90 TL

Xbox Game Pass PC ile 188 oyun sadece 5.90 TL

Microsoft ‘un Xbox konsolları için geliştirmiş olduğu Xbox Game Pass sistemi PC platformuna geldi. Hergün bir yenisi daha eklenen platformda şuan için 188 adet oyun bulunmakta. Deneme süresi boyunca 3 aylık Xbox Game Pass PC üyeliğini sadece 5.90 TL ‘ye kullanmaya başlayabilirsiniz. Üyeliğinizi başlatmak için Windows Mağazasına veya Xbox Game Pass for PC (Beta) internet sitesine girebilirsiniz. Peki Xbox Game Pass ‘de hangi oyunlar var? Deneme süresi sonunda ücret ne kadar? Sadece bağımsız(indie) oyunlar ve popüler olmayan oyunlar mı var? Steam ile farkları neler? Detaylar haberimizde…

xbox-game-pass-nedir-maviekran

Xbox Game Pass for PC Nedir?

Xbox Game Pass for PC daha önceden Xbox konsolları için geliştirilmiş olan ve artık PC platformunda da kullanabiliyor olduğumuz bir oyun kütüphanesi sistemidir. Temel olarak baktığımız zaman Valve ‘un yapmış olduğu Steam ile benzerlikler gösterir. Aralarındaki fark ise şu:

 • Steam ‘de her oyun için ayrıca para ödersiniz. Uygulama ücretsiz olarak sunulur. Yayıncılar oyunlarını ücretli ve ücretsiz yayınlar.
 • Xbox Game Pass for PC ise aylık abonelik sistemine dayanır. Aylık peşin olarak ödenen ücret karşılığında sistemdeki tüm oyunları ücretsiz olarak oynayabilirsiniz.
xbox-game-pass-nedir-maviekran

Steam kimler için?

 • Oyunları en ince ayrıntısına kadar oynamak isteyenler,
 • Oyunlarda çok zaman geçirmeyi sevenler,
 • Bağımsız (indie) oyunları sevenler,
 • Oyun sektöründeki küçük yapımcılara da destek olmak isteyenler,
 • Binlerce farklı oyuna ulaşmak isteyenler,
 • Dijital oyunları koleksiyon olarak biriktirmeyi sevenler,
 • Kısacası tüm oyun severler için.

Xbox Game Pass for PC kimler için?

 • Oyunların senaryosunu ve oynanışını görmek için oynayanlar,
 • Oyunlarda fazla zaman geçirmeyen ve çabuk sıkılan insanlar,
 • Oyun ayırt etmeyen, farklı türlere açık olan insanlar,
 • Yeni başlayan, bütçesi düşük olan oyun kanalları ve yayıncılar için bulunmaz nimet.
xbox-game-pass-nedir-maviekran

Ücret Nedir?

Öncelikle 3 aylık deneme süresi boyunca toplam ödeyeceğiniz miktar 5.90 TL ‘dir. Bu ücret karşılığında her geçen gün bir yenisi daha eklenen geniş bir oyun kütüphanesine sahip olacaksınız. Deneme süresi sonunda ücret ise aylık 29.90 TL olarak güncellenmektedir. Böyle bakınca miktar çok gibi görünse bile Steam üzerinden almış olduğunuz 1 adet oyunun ücreti ile (Örneğin PUBG) 3 ay boyunca minimum 188 oyuna sahip olabiliyorsunuz. Gayet avantajlı bir fiyat performans durumu olduğunu sizde görmüşsünüzdür.

Burada Steam ‘den daha iyi olduğunu savunmuyoruz. Şahsi görüşüm bu sistemin Steam ‘e başlı başına rakip olabileceği yönünde değil, Steam ‘in yanına alternatif olarak tamamlayıcı bir sistem olarak kullanabilmesidir. Steam ‘de sahip olmadığınız oyunları, normalde satın almayacağınız oyunlara da bu sistemle şans verebilirsiniz.

xbox-game-pass-nedir-maviekran

Hangi Oyunlar Var?

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi her geçen gün bir yenisi daha eklenen oyun kütüphanesine sahip Game Pass. Bugün itibariyle (07/02/2020) oyun sayısına baktığımız zaman Game Pass kütüphanesinde 188 adet oyun bulunmakta.

Game Pass ‘de düşük popüleriteye sahip oyunların yanında AAA, AA ve bağımsız oyunlar da mevcut. Age of Empires serisi, ARK: Survival Evolved, Frostpunk, Gears 5, Cities: Skylines, Sea of Thieves, Middle-earth: Shadow of War, FTL:Faster Than Light, A Plague Tale: Innocence, Totally Accurate Battle Simulator (TABS), The Outer Worlds, Moonlighter, Ruiner, Gears of War 4, Human Fall Flat, My Friend Pedro, Forza Horizon 4, Farming Simulator 17, Rise of Nations, Metro serisi, HALO oyunları ve buraya yazamadığımız bir çok oyun Game Pass ‘de ücretsiz olarak sizleri bekliyor.

Ayrıca bazı premium oyunlara da Game Pass sahipleri indirimli olarak erişebiliyor.

Oyunların listesine BURADAN ulaşabilirsiniz.

Diğer Yazılarımız:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

İşte Beklenilen Oyun Geliyor… ”Cyberpunk 2077”

Evet arkadaşlar sözünü ettiğimiz beklediğimiz Cyberpunk 2077 sonunda geliyor.. CD PROJEKT RED 'in geliştirdiği CyberPunk 2077 eylül ayında bizlerle olacak.

Tank Mechanic Simulator

Simülatör sevdalılarını şöyle bi alalım. Tank Mechanic Simulator II. Dünya Savaşı tankları ile haşir neşir olacağınız bir...

Steam Düşük Bütçeli Oyun Önerileri

Ucuz olsun güzel olsun dediğimiz oyunlar ararız hep. Hem cebinizi yakmayacak hem de oynarken zevk alabileceğiniz oyunları derledik. 

Teknolojik Ürün Fiyatları – Amerika vs Türkiye

Doların hızla artışı, artan vergiler, düşen alım gücü. Teknolojik ürünlerle içli dışlı olan bizler için ürünlere üst üste gelen zamlar oldukça üzücü...

Recent Comments